Najlepsze akcesoria do iPhone od Apple

Telefony od Apple w 2019 r. pomimo coraz mniej innowacyjnych rozwiązań, które kilka lat temu nadawały trend i napędzały branżę telefonów komórkowych są nadal w czołówce sprzedających się smartfonów. W ciągu ostatnich kliku lat Apple stawia bardziej na ewolucje, niż rewolucje. Pozycjonuje swoje telefony jako solidny sprzęt, z nadal najlepszym i niezawodnym systemem operacyjnym. Mimo coraz większej krytyki ze strony branży i zwykłych użytkowników gigant z Cupertino stara się zachować swoją wysoką pozycję.

Obecnie mam wrażenie, że coraz więcej uwagi konsumenci przywiązują do tego czy do konkretnego telefonu możemy dokupić kompatybilne z nim ciekawe akcesoria. Apple na tym polu nie pozostaje bierne. Oferuje zarówno produkowane przez siebie oraz innych producentów ciekawe akcesoria. W tym tekście skupię się na tych wyprodukowanych przez same Apple. Oczywiście znajduję się wiele akcesoriów nie sygnowanych logiem Apple, które są często równie dobre oraz tańsze. Jednak uważam, że poniższe akcesoria są bardzo dobrej jakości i są warte zakupu.

Apple Watch

Apple Watch to najdroższy ale moim zdaniem najlepszy gadżet do iPhona, dający nam sporo nowych możliwości, które we współpracy z naszym telefonem na pewno przypadną nam do gustu. Samo urządzenie działa tylko, gdy sparujemy je z naszym iPhonem, co powoduję że nie możemy posiadać tylko samego smart zegarka, bez telefonu z system iOs.

Smart zegarki od Apple posiadają design znany od lat. Tarcza w postaci prostokąta od serii Apple Watch 4 jest praktycznie w całości wypełniona aktywnym ekranem. Do nawigowania po oprogramowaniu zainstalowanemu na zegarku oprócz ekranu dotykowego wykorzystujemy cyfrową koronę. Została ona doskonale zaprojektowana dając nam uczucie, że używamy analogowy mechanizm. Jak wiadomo wygląd każdej rzeczy to kwestia gustu, ale moim zdaniem zegarek jest ładny. Dodatkowo dzięki ogromnej ilości dostępnych wymiennych pasków możemy spersonalizować wygląd zegarka pod własne preferencje. Mamy do wyboru paski sportowe w różnych kolorach oraz bransolety eleganckie. Na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Apple Watch jak sama nazwa wskazuje jest inteligentnym zegarkiem. Doskonale współpracuje z telefonem przez aplikację zainstalowaną na naszym Iphonie. Możemy go używać jako karty kredytowej lub płatniczej. Smart zegarki od Apple od serii 4 posiadają m.in. czujnik tętna, możliwość wykonania EKG serca, czy czujnik hałasu. Jednak najlepszą funkcją moim zdaniem jest możliwość monitorowania naszej aktywności fizycznej.

Więcej o samym zegarku oraz jego funkcjach znajdziecie w mojej recenzji posiadanego przeze mnie Apple Watch 4. Apple Watch 5 posiada wszystkie funkcje, które są dostępne w poprzedniej wersji oraz nie różni się wyglądem. Wprowadzone zostały natomiast dodatkowe funkcje takie jak kompas czy funkcja always on display zapewniająca nam, że ekran smart zegarka jest cały czas podświetlony.

Najnowszy model, który pojawił się w sprzedaży na przełomie września i października 2019 r. to Apple Watch 5. Ja osobiście w 2019 r. polecam zakup Apple Watch 4 i 5. Oba zegarki niewiele się od siebie różnią. Oczywiście jeżeli ktoś ma nieograniczony budżet to polecam zakup najnowszego. Cena zegarka nie zależy tylko od tego czy decydujemy się na zakup konkretnej serii. Kształtuje się również w zależności od materiału z którego jest wykonana tarcza (aluminium, stal czy ceramika) zegarka, rodzaju szkła chroniącego ekran (możemy dopłacić do szkła szafirowego) czy możliwości posiadania karty e-sim w zegarku. Ponadto możemy kupić edycje specjalne np. we współpracy z francuskim domem mody Hermes. Ja osobiście polecam zakup na sam początek standardowej edycji zegarka. Zalecam tylko przemyśleć przed zakupem jaką wielkość tarczy chcemy posiadać. Wydaje mi się, co może to jest niepoprawne politycznie, ale wydaje mi się bardzo praktyczne i wśród moich znajomych się taki podział się sprawdza. Mianowicie kobietom polecałbym zakup tarczy o rozmiarze 40 mm, a mężczyzną o rozmiarze 44 mm.

Słuchawki

Już dawno smartfony przejęły rynek odtwarzaczy muzycznych i stały się naszym podstawowym narzędziem do odtwarzania muzyki. Apple od kilku lat dodaje do sowich telefonów te same podstawowe słuchawki, czyli EarPods. Sprawdzą się one kiedy nie mamy wymagań do jakości słuchanej muzyki. Dużą ich wadą jest to, że nie są bezprzewodowe co sprawia problem gdy jednocześnie chcemy słuchać muzyki i ładować baterię w telefonie. Dlatego jeżeli jakość dźwięku i wygoda jest dla nas ważna powinniśmy rozważyć zakup słuchawek do swojego smartfona.

AirPods

Apple w 2016 r. chcąc stworzyć najlepsze słuchawki na rynku zarówno do słuchania muzyki czy oglądania filmów jak i do rozmów wypuściło na rynek AirPods. Zostały one stworzone jako urządzenie, które jest jednym z elementów ekosystemu Apple. Daję to nam możliwość posiadania jednych słuchawek do wszystkich urządzeń od Apple. Bez najmniejszego problemu możemy przełączać się pomiędzy iPhonem, MacBookiem czy AppleWatch. Obecnie możemy kupić dwie wersje bezprzewodowych słuchawek, tj. AirPods oraz AirPods Pro.

Wybierając AirPods otrzymamy bezprzewodowe słuchawki zamknięte w eleganckim plastikowym pudełku. Gdy wyciągniemy jest z tego etui są gotowe do pracy. Wcześniej musimy je „sparować” z naszym iPhonem. Od tego momentu gdy włożymy je do uszu zaczynają pracować. Natomiast w momencie wyciągnięcia ich z uszu automatycznie się wyłączają. Cechą charakterystyczną tych słuchawek jest kształt. Posiadając je musimy się pogodzić faktem, iż przez swoją konstrukcję „podłużna” część słuchawek będzie wystawała z uszu. Warto, też przed zakupem sprawdzić jak te słuchawki będą leżały w naszych uszach (wiem, że to nie do końca higieniczne). Wadą tych słuchawek jest jeden kształt i może się zdarzyć, że nie do każdych uszu będą pasować. Słuchawki są też szybkie, przełączanie się pomiędzy urządzeniami trwa błyskawicznie. Działa to równie dobrze, gdy chcemy podczas słuchania muzyki nagle odebrać połączenie od kogoś. Podobnie jak w innych urządzeniach tak w tym Apple stawia na szybkość i komfort użytkowania. Fajną funkcją jest możliwość zatrzymywania odtwarzania lub zmiany piosenki „uderzeniami w słuchawkę”. W ten sposób nie musimy wyciągać telefonu.

Jakość dźwięku podczas słuchania muzyki jest bardzo zadowalająca. Oczywiście nie możemy się spodziewać, że dostaniemy najwyższą jakość dźwięku. Siłą rzeczy Apple tworząc uniwersalne słuchawki musiał iść na kompromis. Więc jeżeli chcemy kupić słuchawki tylko do odtwarzania muzyki i mamy wygórowane oczekiwania to odradzam ich zakup. Bardzo dobrze działa mikrofon, który jest tak zaprojektowany, żeby rozmówca słyszał tylko nasz głos, dzięki wyciszeniu otoczenia.

Na sam koniec wracając do etui w którym będziemy przechowywać słuchawki należy wskazać ich jego przeznaczeniem jest także, ładowanie AirPods. Pełne naładowanie etui da nam 24 godziny działania słuchawek. Natomiast same AirPodsty naładowane w 100 % będą działały 5 godzin.

AirPods 2 generacji, które są obecnie w sprzedaży kosztują około 700 zł, jeżeli chcemy kupić z bezprzewodowym etui ładującym musimy zapłacić 200 zł więcej. Uważam, że same słuchawki to bardzo dobry zakup. Zdecydowanie mogę je polecić.  Szczególnie osobom które chcą uniwersalne, wygodne, bezprzewodowe słuchawki i mogą iść na kompromisy.

Na przełomie października i listopada 2019 r. do sprzedaży trafiły AirPods Pro. Jak sama nazwa wskazuje najnowsze słuchawki od Apple dają są lepsze i dają nam więcej możliwości. Najważniejszą według mnie różnicą pomiędzy podstawowymi AirPods jest funkcja aktywnej redukcji szumów otoczenia. Działa to bardzo dobrze, pozwala nam to skutecznie wyciszyć dźwięki z otoczenia i skupić się na tym co chcemy słuchać. Nie musimy się też obawiać, że używanie tych słuchawek ze względu na tą opcje może być dla nas niebezpieczne. Wystarczy, że przytrzymamy czujnik nacisku na słuchawce i opcja redukcji szumu otoczenia zostanie wyłączona. Więc nie jest to uciążliwe i nie musimy ściągać słuchawek żeby np. z kimś porozmawiać na żywo. Same słuchawki oczywiście odtwarzają muzykę lepiej niż podstawowy model. Dzieje się to dzięki konstrukcji słuchawek i zaawansowanemu czipowi H1 wykorzystującemu 10 rdzeni audio.

Słuchawki od podstawowej wersji różnią się też wyglądem samej słuchawki oraz etui. AirPods Pro są mniejsze i zgrabniejsze, dzięki czemu nie wystają tak z uszu jak zwykłe AirPods. Warto też wspomnieć, że mamy możliwość dopasowania słuchawek do rozmiaru swoich uszu, gdyż w zestawie otrzymujemy 3 wymienne i różnej wielkości gumowe wkładki. Daje nam to możliwość lepszego dopasowania oraz mniejszą szanse na to, że wypadną nam z uszu podczas większej aktywności. Pudełko w którym będziemy przechowywać słuchawki jest innego kształtu. Jest ono szersze ale też trochę niższe. Dla mnie to akurat nie jest istotna rzecz, na którą powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie słuchawek. Należy natomiast dodać, że w przypadku Pro mamy obligatoryjnie bezprzewodowe etui. Słuchawki są też pod pewnymi warunkami oporne na wodę oraz pot.

Bateria jest podobna w obu wersjach. Etui naładujemy w obu przypadkach na 24 godziny słuchania. Natomiast słuchawki Pro ze względu na mniejszy rozmiar będą grały o pół godziny mniej, to znaczy 4,5 h. Słuchawki w wersji Pro kosztują około 1250 zł.

Oba modele zapewnią nam bardzo wysoki komfort użytkowania. Oczywiście wersja Pro będzie jeszcze lepsza, ale musimy pamiętać, że jest prawie dwa razy droższa od podstawowej wersji. Żeby wybrać odpowiedni model AirPods musimy sobie odpowiedź na pytanie jaki sprzęt potrzebujemy, czy mamy większe wymagania podczas słuchania muzyki, czy chcemy mieć większą możliwość dopasowania słuchawki do swoich uszu itp. Ja osobiście nie posiadam wersji Pro, ponieważ posiadam drugie słuchawki przeznaczone do słuchania muzyki, które głownie używam w mieszkaniu.

Beats by Dr. Dre

W 2014 roku Apple kupiło bardzo popularną markę Beats by Dr. Dre produkującą słuchawki do odtwarzania muzyki. W ten sposób zapewniając swoim klientom produkty znanej marki kompatybilne ze sprzętem od Apple. Słuchawki Beats nie znajdą wielkiego uznania wśród audiofilów, ich jakość dźwięku jest często krytykowana, głównym za „nienaturalny” dźwięk odtwarzanych utworów. Ja uważam, że ich krytyka jest często przesadzona. Zgodzę się, że nie są to słuchawki audiofilskie, ale do codziennego użytkowania, słuchania muzyki z telefonu sprawdzają się znakomicie. Dużym ich atutem jest idealne działanie z telefonem. Jest podobnie jak w AirPods, instalacja i użytkowanie przebiega bezproblemowo. Kupując je mamy też pewność, że będą przy każdej kolejnej aktualizacji naszego telefonu wspierane przez system operacyjny.

Obecnie najciekawszymi według mnie modelami słuchawek Beats jest Solo3 (cena: 800-900 zł) i Studio3 (cena:1400 -1500 zł). Są to słuchawki wokół uszne Podobnie jak w przypadku AirPods można powiedzieć, że będziemy mieć dwie wersje – podstawą Solo3 i pro-Studio3.  Na marginesie należy wspomnieć, że te pierwsze posiadają również wersję pro, która kosztuje prawie tyle samo co Beats Studio. Dlatego skupię się na dwóch podstawowych modelach.

Najpierw zacznijmy od wyglądu. Obie słuchawki mają podobną konstrukcję, opływowe kształty, logo producenta, są zrobione z błyszczącego plastiku oraz mają podobnie zaprojektowane muszle słuchawek. Apple dba jak w każdym swoim produkcie, aby słuchawki wyglądały ładnie. Różnice natomiast polegają na tym, że Studio 3 zrobione są z lepszych materiałów, oraz mają większą muszle słuchawki, która lepiej wygłusza dźwięki z otoczenia.

Oba modele słuchawek posiadając procesor Apple 11, który jest bardzo energooszczędny. Daje nam możliwość słuchania muzyki po pełnym naładowaniu do 40 godzin. Dodatkowo możemy po 5 minutach ładowania słychać muzyki przez 2 godziny. Zarówno Studio 3 jak i Solo 3 bardzo szybko będą łączyć się z naszymi urządzeniami od Apple. Warto też wspomnieć, że Studio 3 lepiej nadają się do bardzo długiego słuchania muzyki.

Przejdźmy teraz do najważniejszej cechy jaką jest jakość słuchanej przez nas muzyki. Nie ma co owijać w bawełnę jakość dźwięku Studio 3 tłumaczy nam dlaczego są one o wiele droższe niż Solo 3. W Studio 3 posiada funkcję całkowitej redukcji szumów z otoczenia. Procesor słuchawki w czasie rzeczywistym steruje dźwiękiem w zależności od szumów otoczenia, żebyśmy nie poczuli różnicy w jakości dźwięku. Solo 3 brzmią bardzo przyzwoicie, nawet można stwierdzić, że dobrze. Natomiast jeżeli chcemy cieszyć się bardzo dobrym dźwiękiem, słyszeć równie dobrze wysokie czy niskie tony to powinniśmy kupić Beats Studio 3.

Etui

W ofercie Apple znajdują się także etui i obudowy do naszych iPhone. Są one wytworzone z bardzo dobrych materiałów, dostępne w wielu rodzajach i kolorach oraz będą idealnie pasować do naszych telefonów. Najpopularniejsze obudowy są wykonane z silikonu, które są bardzo wytrzymałe podczas użytkowania oraz przyjemne w dotyku. W przypadku tych etui mamy pewność, że nie będą brzydko pachnieć gumą, co często zdarza się w tanich odpowiednikach. Ten rodzaj etui jest dostępny w wielu wariacjach kolorystycznych. Cena tych etui to około 200 zł.

Apple produkuję, również etui skórzane. Są one wykonane z prawdziwej skóry. Możemy kupić tylko na tył telefonu oraz z klapką, która daje możliwość schowania do niej np. kart kredytowych czy dowodu osobistego. Podobnie jak silikonowe, skórzane również są bardzo dobrze wykonane, wytrzymałe oraz dostępne w różnych kolorach. Kosztują około 250 zł.

Jeżeli posiadamy iPhone, który można ładować bezprzewodowo Apple stworzył etui zawierające power bank. Etui możemy ładować co wydłuży nam czas pracy baterii nawet do 50 %. Takie etui idealnie sprawdzi się na wakacjach. Wadą tej obudowy jest jej wielkość, mianowicie zamontowana w nim dodatkowa bateria tworzy „garb” powiększając znacznie wielkość telefonu. Etui dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych i kosztuję około 600 zł.

 

 

5 komentarzy do “Najlepsze akcesoria do iPhone od Apple”

 1. Dla mnie najlepsze akcesoria do iPhone od Apple to zdecydowanie – Apple Watch! Kiedyś otrzymałam pierwszą generację na prezent urodzinowy i od tej pory, czyli dobre kilka lat, używam go regularnie. Już nie wyobrażam sobie mieć normalnego zegarka. Wszystko się ze sobą płynnie łączy, można odebrać nawet rozmowy, chociaż rzadko to robię, ale płacę regularnie za jego pośrednictwem. Wygoda, jeszcze raz wygoda!

  Odpowiedz
  • Zgadzam się! Masz 100% racji! Mam też apple watch – jestem super zadowolona z tego produktu. Mam też iPhona, mam Maca i teraz będę kupowała słuchawki. Nie wiem tylko jak się w nich będzie jeździło na rowerze, ale mam nadzieję, że dobrze. Jeszcze się nie zawiodłam na tym sprzęcie. Najlepsze akcesoria do iPhone od Apple można już kupić w wielu sklepach i korzystać ze zniżek, więc nie trzeba przepłacać aż tak 🙂

   Odpowiedz
   • Rzeczywiście dziewczyny Apple Watch to super gadżet, który warto mieć w dzisiejszych czasach. Mi bardzo przydaje się do uprawiania sportu, ale na co dzień też nie mogę mu niczego odmówić. Warto wydać pieniądze, nawet na ten nieco starczy model.

    Odpowiedz
 2. Podoba mi się też, że w artykule nie wspominacie typowo o sprzęcie, a o akcesoriach również. Osobiście uważam, że etui z dodatkowym ładowaniem super się sprawdza. Sam używam, bo wiadomo jak z baterią w tych sprzętach, po jakimś czasie trzeba mieć przy sobie dodatkowe ładowanie 🙂 Więc tak, są to najlepsze akcesoria do iPhone od Apple 🙂

  Odpowiedz
 3. Jeśli ktoś ma sprzęt od Apple to jedyne dobre rozwiązanie, to zakup akcesoriów od tej właśnie marki. Nie widzę sensu kupowania czegoś innego, bo nie będzie tak dobrej jakości. Jak już decydujemy się na Apple to warto się tego trzymać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz